Wydarzenia

 

Witamy po wakacjach :)))

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 za nami. Witamy serdecznie wszystkich uczniów klas 0-7, rodziców oraz nauczycieli!

Uprzejmie informujemy, że w związku z reformą oświaty, Zarząd oraz Dyrekcja Szkoły podjęli decyzję o naborze uczniów w roku szkolnym 2017/18 do klasy "0", tzw. "zerówki". Klasa "0" zostanie utworzona na terenie Szkoły równolegle z klasą 1. Do obu klas prowadzimy obecnie nabór. Zapraszamy!

11 stycznia na wystawie „GATEWAY TO SPACE” uczniowie klas 5 obejrzeli wspaniałą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center, która prezentuje historię kosmicznych podróży.

Uczniowie zobaczyli oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet, promy kosmiczne, silnik rakietowy, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów, asteroidy i kamienie księżycowe. Kilkanaście wyjątkowych symulatorów pozwoliło uczniom odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości i postawić swoją stopę na srebrnym globie.

W tym roku po raz pierwszy nasza Szkoła zagrała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniach 9-13 stycznia 2017 odbywało się na terenie Szkoły wiele atrakcji zorganizowanych przez Samorząd Szkolny. Dziękujemy za wkład wszystkich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

SIEMA :)

10 stycznia Uczniowie klas 3 pojechali na wycieczkę do Muzeum Ewolucji, gdzie pod opieką przewodnika obejrzeli ogromne szkielety dinozaurów, kręgowców, skamieniałości i inne eksponaty, które przybliżyły im dzieje Ziemi. Poznali również specyfikę pracy paleontologa podczas wypraw  na Pustynię Gobi.

Zobacz również

ZOBACZ WSZYSTKIE »